Skip to content

Naše historie: Vyrábíme džusy již více než 60 let

NÁŠ ZÁVAZEK VYRÁBĚT VYSOCE KVALITNÍ DŽUSY A OVOCNÉ ŠŤÁVY S VYNIKAJÍCÍ CHUTÍ JE NĚCO NA CO SE MŮŽETE SPOLEHNOUT.

1939

Zrozen v Belgii

Je známo, že na všech bojištích 2. světové války, kde bojovali Američané po boku spojenců, byl přítomen i americký národní nealkoholický nápoj Coca-Cola. Ale málokdo ví, že ve stejné době se v Evropě, přesněji řešeno v Belgii, zrodila jiná značka společnosti The Coca-Cola Company. Historie patentování nealkoholického nápoje Cappy v Evropě zachvácené šílenstvím totální války by klidně vydala na vzrušující film.

1940

Vynález nápoje Cappy

Dne 13. května 1940 se očekávala rychlá okupace Belgie němci, navrhl Carl West, šéf pobočky Coca-Cola v Belgii, aby se jeho zaměstnanci pokusili o útěk do Francie, a to s veškerým vybavením a zásobou cukru. Odtud chtěli odjet do Anglie. Ve středu 15. května se vydal na cestu nákladní automobil a autobus se 64 cestujícími (z nichž třetina byly děti).  Po dlouhé a dramatické cestě, během níž byli pronásledováni a bombardováni německým letectvem, se jim podařilo dorazit k Lamanšskému průlivu, ale bylo už pozdě na to, aby se dostali do Anglie. Carl West a jeho zaměstnanci s rodinami byli nuceni vrátit se do Bruselu. Čekalo je příjemné překvapení – jejich továrna zůstala nedotčena. Přestože byla válka, život pokračoval dál. Carl West nemohl získat z USA dodávku proslaveného koncentrátu pro nápoj Coca-Cola, a proto vynalezl nápoj s pomerančovou příchutí, který nazval Cappy. Belgičané ho okamžitě přijali za svůj a nápoj Cappy se stal jednou z nejoblíbenějších poválečných značek společnosti The Coca-Cola Company. V roce 1940 vynalezli výzkumníci ze společnosti Minute Maid způsob, jak dlouhodobě uchovat pomerančovou šťávu.

1950

Pomerančový mráz

Na začátku padesátých let minulého století byl zdokonalen postup pro dopravu pomerančové šťávy na velké vzdálenosti. Novinka spočívala v tom, že šťáva se zmrazila a posílala se zákazníkům ve speciálně chlazených jednotkách.

1949

Vznik názvu

Společnost Vacuum Foods se přejmenovává na Minute Maid Corporation a přebírá tak název svého velmi oblíbeného pomerančového džusu. Název Minute Maid® původně vytvořila už v roce 1946 jedna bostonská marketingová firma jako slovní hříčku naznačující pohodlnost a snadnost přípravy tohoto lahodného pomerančového džusu.

1960

Spojujeme síly

V roce 1960 se stala společnost Minute Maid, nyní světová jednička na trhu ovocných džusů, divizí společnosti The Coca-Cola Company. Došlo tak ke spojení více než 100 let zkušeností silné společnosti The Coca-Cola Company a odbornosti společnosti Minute Maid.

1987

Vznik značky

2005

Uvedení na trh výrobku Cappy Ice Fruit

2013

Uvedení na trh výrobku Cappy Pulpy

2014

Start nových výrobků (Cappy ledové ovoce, Cappy s dužinou atd.)