PlantBottle®

ZA ČISTĚJŠÍ ŽIVOT.

PlantBottle

 

Také máte svůj každotýdenní rituál? Roztřídit papír, plasty, sklo, nápojové kartony a odnést je do barevných kontejnerů? Recyklace obalů je dnes samozřejmostí pro více než dvě třetiny z nás, obyvatel České republiky. V lonňském roce bylo takto recyklováno téměř 67% plastových obalů.

 

A víte, že můžete velmi jednoduše udělat ještě víc? A to bez jakékoliv dodatečné námahy?

Od jara 2016 vyrábíme pramenitou vodu Bonaqua v lahvích PlantBottle® s novým unikátním designem Twist, který redukuje objem odpadu až o 50%.  

Lahve PlantBottle® se na první pohled od běžně užívaných PET lahví nijak neliší. Důležitý je materiál, který je použitý na jejich výrobu.

V čem je tedy PlantBottle® jiná? PlantBottle je:

 

Z obnovitelných zdrojů

 

• 30 % materiálu lahve je rostlinného původu, jde o cukrovou třtinu*.

• Použitím obnovitelného materiálu snižuje spotřebu neobnovitelného zdroje – ropy.

 

Recyklovatelná

 

• V porovnání s existujícími kompostovatelnými obaly je PlantBottle recyklovatelná v rámci existujícího řetězce. Stejně jako ostatní PETové obaly patří do žlutého kontejneru. (Víte, co se stane s obaly, které odnesete do barevných kontejnerů?)

 Inovativní

• na vývoji materiálu lahve PlantBottle® se společnost Coca-Cola přímo podílí. Technologii výroby poskytujeme i dalším výrobcům jako je Heinz, Ford nebo Nike.

• Do roku 2020 plánujeme vyvinout láhev vyrobenou jen z obnovitelných zdrojů.

 

V jednoduchosti Bonaqua PlantBottle® vypadá, funguje a recykluje se jako tradiční PET láhev. A Vy můžete díky ní mít lepší pocit, protože zase o něco víc šetříte životní prostředí, aniž by Vás to stálo další námahu. 

 

Twist Design

 

Láhev PlantBottle je navržena tak aby spotřebitelům jednoduchým a zábavným způsobem připomínala důležitost recyklace a ochrany životního prostředí. Nejdůležitější ale je, že její unikátní tvar recyklaci výrazně usnadňuje. Stačí jen lehce otočit a láhev bude mnohem menší. Díky tomu můžete zmenšit objem odpadu až o 50%. 

 

S každou novou Bonaqua PlantBottle® Twist uděláte něco navíc pro čistější život.